Search

English

کتابچه درمان آسیب‌دیدگی

قرن پیشین شاید از نظر تعداد قربانیان خشونت یکی از مرگ‌بارترین قرون تاریخ بشر باشد. در ابتدای هزاره جدید صدها منازعه در سراسر کره زمین در جریان است اما در حالی که خانواده جهانی ازهم‌پاشیده ما برای یافتن پاسخ تقلا می‌کند درباره ارتباط میان آسیب، امنیت و خشونت حرف چندانی زده نمی‌شود.

سوال اصلی این‌جاست که چطور می‌توان با کاهش و رفع آسیب‌دیدگی ناشی از جنگ‌ها، تروریسم و … چرخه قربانیت و خشونت را متوقف کرد؟

سیاست‌مداران و عموم مردم فکر می‌کنند آسیب‌دیدگی ارتباط چندانی با دنیای سیاست ندارد و نقشی در کاهش خشونت و جلوگیری از بازتولید آن بازی نمی‌کند، حال آن‌که آسیب‌دیدگی و خشونت ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند؛ خشونت به آسیب منجر می‌شود و آسیب درمان‌نشده نیز می‌تواند به خشونت و از‌دست‌رفتن امنیت منجر شود.

کارولین یودر کتابچه «درمان آسیب‌دیدگی» را با این هدف تدوین کرده است که نشان دهد آسیب‌های ناشی از خشونت، اگر درمان نشوند چطور می‌توانند به بازتولید خشونت منجر شوند. او همچنین با آوردن نمونه‌هایی واقعی از آنچه بر قربانیان این فجایع رفته است، نشان می‌دهد که درمان آسیب‌دیدگی چطور جلوی تولید خشونت را می‌گیرد و چرخه «قربانیت و خشونت» را متوقف می‌کند.

این کتابچه با حمایت «ستاره»، اقدامی مشترک از سوی خدمات جهانی کلیسا و مرکز عدالت و صلح‌سازی دانشگاه منونایت شرقی، تولید شده است.

کارولین یودر مدیر استراتژی‌های آگاهی از آسیب روحی و استقامت است. او و خانواده‌اش در خاورمیانه، شرق و جنوب آفریقا، آسیا، کاراییب و ایالات متحده زندگی و کار کرده‌اند. تجربیات او شامل طیف گسترده‌ای از خدمات آسیبی از قبیل استرس دسته دوم و تحلیل‌رفتن دلسوزی در میان پرستاران و نجات‌یافتگان جنگ و شکنجه در داخل و خارج کشور است.

او مشاور رسمی خانواده و ازدواج، مشاور رسمی شغلی و مشاور رسمی ملی و نیز دارای مدرک کارشناسی‌ارشد در رشته زبان‌شناسی و مدرک در رشته مشاوره روان‌شناسی است.

انتشارات بیشتر ...