Search

English

تمرین‌هایی موثر برای کاهش چربی بازوها

پادکست این برنامه را در ساندکلاد توانا بشنوید.

چربی تجمع یافته در بازوها معمولا بر اثر پُرخوری، برخی بیماری‌ها و گاهی اوقات در اثر کاهش نامتناسب وزن به وجود می‌آید. اگر می‌خواهید چربی بازوهای‌تان از بین برود باید به تغذیه سالم همراه با ورزش روی بیاورید و عادات نادرست غذایی‌تان را کنار بگذارید.

پنج تمرین برای کاهش چربی این ناحیه را در زیر معرفی می‌کنیم، و شما می‌توانید به راحتی این تمرین‌ها را در منزل و یا محل کار انجام دهید.

 

پنج تمرین موثر برای کاهش چربی بازوها

تمرین اول

حرکات پرشی- انجام حرکات پرشی نه تنها به کاهش چربی بازوها کمک می‌کند بلکه باعث کاهش چربی کل بدن می‌شود. به منظور کاهش چربی بازوها تمرین را با یک طناب شروع کنید. انجام حرکات چرخشی دست کمک شایانی به کاهش چربی این ناحیه می‌کند.

تمرین دوم

حرکات کششی- دست‌های‌تان را به جهات مختلف کشیده و با سفت کردن ماهیچه‌ها و ایجاد کشش در آن‌ها، سعی کنید تا آن‌ها را در حالت صحیح حفظ کنید (مثلا نخست دست‌ها را در طرفین بدن باز کنید و سپس به آرامی و با قدرتِ ماهیچه‌ها از ناحیه آرنج باز و بسته کنید). این حرکت را در محل کارتان نیز می‌توانید انجام دهید.

تمرین سوم

حرکت چرخشی مچ دست- این حرکت زمانی که وزنه‌ای را با کمک ماهیچه‌های بازوی‌تان نگه‌ داشته‌اید بسیار موثر است. در نظر داشته باشید یک وزنه سبک انتخاب کنید، زیرا ماهیچه‌های بازوی‌تان نیاز به مقدار کمی فشار دارد. با دست‌تان یک وزنه را سفت نگه‌ داشته و دست را به سمت جلو بکشید. سپس به آرامی مچ‌تان را به سمت بالاترین و پایین‌ترین نقطه‌ای که می‌توانید بچرخانید.

تمرین چهارم

ایجاد کشش در کل بدن- شما می‌توانید بدن‌تان را همراه با بازوهای‌تان به سمت بالا (خارج) و یا به سمت پایین (داخل) بکشید و این بستگی به این دارد که در کدام حالت شما می‌توانید خودتان را محکم حفظ کنید، زیرا می‌خواهید بدن‌تان را با وزن خودش (یا با وزنه) بکشید. با این حرکت عضلات زیادی را تقویت می‌کنید. در هر یک از این موقعیت‌ها سعی کنید بدن‌تان را در بهترین حالت حفظ کنید و چند لحظه به همین شکل بمانید.

 

تمرین پنجم

حرکت پشت بازو- برای پشت بازو حرکات مختلفی وجود دارد ولی مهم‌ترین آن‌ها حرکت شنا است که می‌توانید آن را روی دیوار و یا روی زمین انجام دهید.

هر دو دست را به سمت جلو کشیده و با فاصله‌ای به اندازه عرض شانه‌ها روی دیوار قرار دهید. فاصله‌تان از دیوار به حدی باشد که وزن‌تان را روی بازوها احساس کنید و حرکت شنا را انجام دهید. این حرکت را می‌توانید با یک دست هم انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.

مهم نیست که شما با کدام تمرین شروع می‌کنید؛ مسأله مهم این است که ورزش کردن برای بهبود گردش خون و بهتر شدن عملکرد بدن‌تان بسیار موثر است.

 

با تشکر از توجه و همراهی‌تان، شما را دعوت می‌کنم از طریق پادکست توانا پیگیر برنامه‌های «ورزش، تغذیه سلامتی» باشید.

 

منبع:

-“5 ways you can reduce arm fat”, alldaychic. (Accessed on 20 January 2015)

انتشارات بیشتر ...