Search

English

تمرین‌هایی ساده و موثر برای محو غبغب

تمرین‌هایی ساده و موثر برای محو غبغب

پادکست این برنامه را در ساندکلاد توانا بشنوید.

توانا- عوامل متعددی می‌توانند در شکل‌گیری غبغب نقش داشته باشند. عمده‌ترین آن‌ها افزایش وزن و زندگی بدون تحرک است، اما با بالا رفتن سن، حالت ارتجاعی پوست کمتر شده و این منجر به افتادگی و تضعیف پوست می‌شود. همچنین، ماهیچه‌هایی که غالبا بی‌تحرک هستند شل می‌شوند، از جمله ماهیچه پلاتیسما که از زیر چانه تا گردن کشیده شده است.

روش رایج برای محو غبغب، لیپوساکشن است. هدف از لیپوساکشن، تاکید و تقویت خط زیر چانه است. اما یکی از عوارض لیپوساکشن غبغب، به جا ماندن اثر زخم زیر چانه است؛ بنابراین قبل از اینکه پول خود را صرف این عمل جدی و پرهزینه کنید، می‌توانید تمرین‌های مربوط به غبغب را امتحان کنید که برای فک پایین و چانه بسیار موثر است.

انجام روزانه تمرینات غبغب به سفت شدن و بازسازی عضلات پلاتیسما (عضلاتی که از زیر چانه تا گردن کشیده شده است) و همچنین سایر عضلات اطراف این ناحیه کمک می‌کند. بعد از مدتی با انجام این تمرینات، شما ماهیچه‌ها را بازسازی خواهید کرد و زمان کمتری برای حفظ کردن آن‌ها نیاز خواهید داشت، زیرا که حفظ کردن آن‌ها پس از ساخته‌شدن راحت‌تر خواهد بود.

تمریناتی ساده برای تقویت عضلات زیر چانه

در اینجا به تعدادی از تمریناتی که به خلاص شدن از شر چربی زیر چانه به شما کمک می‌کند، اشاره خواهیم کرد. به خاطر داشته باشید که شما باید به‌طور منظم این تمرینات را انجام دهید تا نتایج بهتری بگیرید.

تمرین اول- دهان را تا جایی که می‌توانید باز کنید سپس زبان خود را بیرون بیاورید و آن را به سمت چانه خود بکشید و سعی کنید چانه را لمس کنید. تا ۱۰ شماره در این حالت بمانید. این تمرین را ۱۰ بار تکرار کنید.

زمانی که این تمرین را انجام می‌دهید، احساس خواهید کرد که ماهیچه‌های چانه و گردن شما سفت می‌شوند. این حرکت یکی از موثرترین تمرین‌هاست.

تمرین دوم- روی تخت (مبل) دراز بکشید و سرتان را از لبه تخت آویزان کنید سپس چانه خود را به سمت قفسه سینه بکشید. به مدت ۱۰ شماره در حالت انقباض بمانید و سپس به آرامی سرتان را پایین بیاورید و به موقعیت قبلی بازگردید. این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.

تمرین سوم- بایستید بطوریکه پشت و گردن‌تان در یک راستا قرار بگیرد. چانه خود را به سمت سقف بالا بکشید و لب‌هایتان را به صورت بوسیدن جمع کنید. به مدت ۱۰ثانیه در این حالت بمانید. این تمرین را ۱۰ بار تکرار کنید. این حرکت به تقویت و سفت شدن عضلات صورت و گردن کمک می‌کند. 

 تمرین چهارم- با قامتی راست بایستید. سر خود را به آرامی به سمت پهلو بچرخانید؛ بطوریکه چانه‌تان در راستای شانه قرار بگیرد و سپس به آرامی سرتان را به سمت پایین خم‌ کنید. ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و بعد این حرکت را برای سمت دیگر نیز انجام دهید. این تمرین را ۱۰ بار تکرار کنید.

تمرین پنجم- بایستید بطوریکه گردن‌تان راست باشد. با کشیدن لب پایین به سمت بالای دندان‌هایتان، تاندون متصل به فک پایین را سفت کنید. سپس گوشه لب‌هایتان را به سمت پایین بکشید. به مدت ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و سپس به حالت اولیه بازگردید. این تمرین را ۱۰ بار تکرار کنید. این حرکت بر روی ماهیچه‌ای که از فک پایین شروع و در امتداد گردن کشیده می‌شود موثر است و اصطلاحا پلاتیسما نامیده می‌شود.

تمرین ششم- یک توپ تنیس را مجاور گلوی خود قرار دهید و آن را به وسیله چانه خود نگه‌ دارید. با چانه خود فشاری را برای سفت نگه‌داشتن توپ ایجاد کنید؛ سپس به آرامی آزاد کنید. این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.

علاوه بر انجام تمرینات بالا شما باید کاهش وزن‌تان را هم در نظر داشته باشید (اگر که اضافه وزن دارید). زمانی‌که شخصی اضافه وزن دارد، تجمع چربی در هر نقطه از بدنش به وجود می‌آید و یکی از نتایج آن غبغب است. تمرینات محو کردن غبغب زمانی بهترین نتیجه را می‌دهد که همراه با رژیم غذایی مناسبی باشد.

با تشکر از توجه و همراهی‌تان، شما را دعوت می‌کنم از طریق پادکست توانا پیگیر برنامه‌های ورزش، تغذیه و سلامتی باشید.

 

منبع:

lose-double-chin-without-chin-liposuction”,healthyandnaturalworld.(Accessed on 20January 2015)

انتشارات بیشتر ...