Search

English

لغت‌نامه کدخدا، ۸: علم‌الهدا و ممنوع و محیط زیست و روزنامه قانون و کریمی‌قدوسی

علم‌الهدا چیست؟ علم‌الهدا جانداری است که در خراسان می‌روید و اعلام استقلال می‌کند. این موجود با هر چیزی که ریتم، وزن، شکل، فایده، زندگی، معنی و منطق داشته باشد، به دلایلی که بر کسی معلوم نیست مخالف و با بقیه چیزها موافق است. وی دارای تعدادی فرزند (تعدادشان نامعلوم) است و دو باب داماد دارد. یک داماد او حسن پناهیان و داماد دیگر وی ابراهیم رئیسی است. وی با موضوعاتی که مخالف دین است، شدیدا مخالف بوده و اجازه ظهور و حضور آن‌ها را در خراسان نمی‌دهد. موضوعات مخالف دین در خراسان بدین شرح است: شلوار، تی‌شرت، مهمانسرا، عروسی، سگ، دستگاه سه‌گاه، شجریان، خالکوبی، فر شش‌ماهه، دامن کوتاه و متوسط و بلند (به طور کلی پارچه)، ویلا، آپارتمان، پارک، سینما، صندلی سالن سینما، پرده سفید بزرگ، نیمکت دونفره، کاناپه، اطو، آسفالت، آسانسور، یخچال سایدبای‌ساید دو نفره، چرخ، موتور بخار، ویروس‌یاب، آنتن، زرافه (به دلیل مشرف‌بودن به بقیه جاها) و بقیه. و اکنون که به این‌جا رسیدیم باید بدانی ممنوع چیست و برای چی شد؟

ممنوع چیست؟ ممنوع کاری است که یک دولت اسلامی باید بکند تا مردم به بهشت و خودش به جهنم برود. چیزهایی که باید ممنوع شود: صدای خوب، لباس خوب، فیلم خوب، کتاب خوب، زنان، جوانان، فکرکردن، حرف‌زدن، قلیان، شلوار، تلاش برای حفظ محیط زیست و چیزهای دیگر. و اکنون که بدین‌جا رسیدیم بدان ایدک الله فی الدارین که محیط زیست چیست؟

محیط زیست؟ محیط زیست محلی است که ما در آن زندگی می‌کنیم و هر حکومت ابلهی موظف است در حد توان خود آن را نابود کند. در طول چهل سال گذشته، در ایران تعداد زیادی رودخانه و دریاچه خشک و به مقدار کافی جنگل از میان رفته و گونه‌های جانوری کمیاب نابود شده‌اند. در عوض تعداد زیادی خواهران پلنگ تولید شده‌اند. طرفداران محیط زیست: افرادی هستند که از طریق ارتباط با تمساح، سوسمار، آبشار، دریاچه، نمک‌زار، پلنگ ایرانی، مار و عقرب، اطلاعات نظامی کشور را دریافت و آن را برای خارجی‌ها فرستاده و قصد دارند بنیادهای جمهوری اسلامی را از بین ببرند. کاووس سیدامامی: یکی از جاسوسان دشمن که قصد داشت دریاچه‌ها را از مرگ نجات داده و از طریق آن نیروی دریایی دشمن را وارد ارومیه کرده و نظام را سرنگون سازد. همسر کاووس سعیدامامی: یک خانمی است که شوهرش در زندان در حمام به دلیل ناآشنا‌بودن به شنای کرال خودکشی شده و خودش هم ممنوع‌الخروج است، چون سه بار از روی کویر گذشته است و خبرش در روزنامه قانون منتشر شده است و اکنون باید بدانی روزنامه قانون چیست؟

روزنامه قانون چیست؟ روزنامه قانون نام روزنامه‌ای‌ست که طبیعتا باید تعطیل می‌شد و عجیب است که چطور با وجود «بی‌قانون» تعطیل نشد. اولا نامش نام همان روزنامه «میرزا ملکم خان ناظم‌الدوله»، فراماسون تحصیلکرده بی‌ناموس، بود و این خودش به تنهایی ۹۷ بار توقیف دارد. دوم این‌که اصولا کسی که اسم قانون را ببرد، کلا جزء اذناب شیطان رجیم است، چه برسد که این نام را بنویسد و هر روز منتشر کند، و سوم این‌که قبلا دو بار توقیف شده بود و تا سه نشه بازی نشه و چهارم این‌که اصولا روزنامه خودش بالقوه جرم است. من نمی‌دانم این صبر انقلابی تا به حال چطور به سر نیامده بود، از مسائل عجیبه و غریبه است. به‌خصوص این‌که تیتر روزنامه «مهمان ناخوانده» بود؛ آن هم درباره بشار اسد که نه تنها ناخوانده نیست، بلکه مهمان هم نیست و فعلا صاحبخانه است. آقا بگیرش، بزنش، تیکه‌تیکه‌اش کن! اگر روزنامه قانون می‌خواست درست رفتار کند باید مثل کریمی‌قدوسی شیرینی پخش می‌کرد. و اکنون بدان که کریمی‌قدوسی کیست و از کجا آمد؟

کریمی‌قدوسی چیست؟ کعب الاحبار معروف به کعب الاخبار. یکی از نمایندگان مجلس که در اوقات فراغتش دروغ می‌گوید و در بقیه اوقات هم راست نمی‌گوید. وی تا به حال ۱۲۵ بار خبرهای سیاسی پشت پرده اعلام کرده که ۱۳۲ بار آن دروغ بوده. دروغ‌های معروف: دستگیری جاسوس در تیم مذاکره، اعلام برائت از فتنه از سوی خباز، تکذیب ادعا در مورد هاشمی از سوی شیخ قدرت علیخانی، تکذیب تقلید صدای فریدون از سوی معاونت زنان، جعلی‌بودن سه فوریت توقف مذاکرات هسته‌ای، رأی دیوان عالی کشور در مورد وزیر اقتصاد، توافق هفت‌گانه ایران و آمریکا، نامه‌نگاری ظریف با وزارت خارجه آمریکا، رابطه فامیلی نامزد عدنان خاشقجی با بیژن نامدار زنگنه، مکعب‌بودن کره زمین و چند چیز دیگر، از جمله آمارهای دروغ. و اکنون که بدین‌جا رسیدیم باید بدانی که آمار چیست؟

 

کدخدای علی‌آباد معمولی

انتشارات بیشتر ...