Search

English

لغت‌نامه کدخدا، ۴۶: خاویار و ترانه و زوار و تبلیغات و برخورد فیزیکی

خاویار چه باشد؟ تخمی‌ترین چیز گران‌قیمت بعد از لوئی‌ویتان. یک موجود بدرنگ تخمی بدمزه که با کره و نان به زور جلوی مردم می‌خورند که ما هم بعله، در حالی که آن‌ها هم نه. خاویار ثابت کرد اسلام در برابر پول بعله، در حالی که همه می‌گفتند نه. تخم ماهی استروژن که در ولایت ما آن را دماغ‌دراز (اوزون‌برون) می‌گویند و احتمالا با پینکوکیو و ژان پل دوم (پدر ژپتو) رابطه مشروع و نامشروع دارد. به مدت 1350 سال خاویار حرام بود و درآمد آن به کفار و منافقین می‌رسید و پس از ظهور اسلام حجت بر ماهی خاویار هم تمام شد و به خدمت اسلام ناب محمدی در آمد. و در این مورد ترانه‌ها خوانده‌اند و اکنون بدان ترانه چیست و چند سال دارد؟

ترانه چه باشد؟ یکی از شیوههای تهاجم فرهنگی. انواع مبتذل آن در لس‌آنجلس و صدا و سیمای جمهوری اسلامی تولید میشود. انواع غیرمبتذل آن هم معمولا لوس و بیمزه است. شعری که در آن آه و ناله از فراق معشوق همراه با قر و اطوار و تکانهای بیدلیل در نواحی تحتانی بشریت روی میدهد. انواع: مبتذل، لس‌آنجلسی، مستهجن، بسیار مبتذل، سبک. نوع قابل تحمل و غیرمبتذل آن نیز وجود دارد که ربطی به لس‌آنجلس و صدا و سیما ندارد. از ترانه‌خوانی برای جاسوسی هم استفاده شده است. یکی از شیوههای سلطنت‌طلبان برای پافشاری بر اهداف ننگینشان. نمونه: گل پری جون (با پاسخ مثبت و منفی)؛ شب شب عشق و شوره؛ رفتم بر در شمس‌العماره (با تاکید بر نداشتن پول)؛ دل شده یک کاسه خون (ویژه داعش)؛ وای چقدر مستم من (ویژه اجرای یهودیان لس‌آنجلس). در هنگام ترانه لازم است که گردن را به طور متناوب به راست و چپ حرکت داده وگرنه مورد قبول واقع نمیشود. پاپ ویژه صدا و سیما: خواندن اشعار بیسروته توسط خوانندگانی که کپی دست ششم لس‌آنجلس هستند. ترانه زمانی پانزده سال داشت که فعلا در حال افزایش است. پانزده سالگی سن بلوغ پسران و سن شلوغ دختران است و زیارت بر بالغ لازم است و باید بدانی زیارت چیست و زوار امام حسین چه کسانی هستند.

زوار امام حسین چه باشد؟ زوار جمع زائر بر وزن دائر است، ولی زایره بر وزن دایره نیست. زائر کسی است که به زیارت امام رضا یا حضرت علی یا جاهای دیگر می‌رود و سوغاتی‌های بیخودی می‌‌آورد، مثل عطر مشهدی و تسبیح پلاستیکی و مهر تربت. تربت امام حسین اگر به اندازه 80 میلیون مهر هم از خاک کربلا برداشته شده باشد چیزی از آن باقی نمی‌ماند. اهداف شیعیان از زیارت امام: استخوان سبک‌کردن، توبه‌کردن، آب توبه سر کسی ریختن، رسیدن به زن یا مردی که برای ازدواج در نظر گرفته شده، به طور کلی ازدواج‌کردن، طلاق‌گرفتن، ترک اعتیاد، قبولی کنکور، پیروزی در جام جهانی، درمان فلج، فلج اطفال، نازایی و زایمان، انداختن محبت همسر به دل مرد زن‌گرفته، گرفتن محبت آن یکی زن از مرد دو زنه، آشتی دو همسر با هم، پیداکردن همسر برای پسر یا دختر، پیداکردن صیغه تپل برای همین الان. حرم امام حسین دارای تعدادی کبوتر، یک نقاره‌خانه، تعدادی کفشداری، 43 درصد کل زمین‌های مشهد، 300 هزار مستاجر، 89 شرکت عظیم، 8 دانشگاه و 12 هزار کارمند و 20 میلیارد دلار زمین است. و بعد از خدا ثروتمندترین موجود جهان است. تبلیغات این موسسه توسط خودش انجام می‌شود و همین جاست که لازم است بدانی تبلیغات چیست و چی فکر می‌کردیم چی شد؟

تبلیغات چه باشد؟ یک روش هنرمندانه برای تبدیل دروغ به واقعیت. روشی که در آن حکومتها با فرض بلاهت مردم حرفهایی را که همه میدانند دروغ است، با اطمینان میگویند. خوشمزه خوش‌پخت، ماکارونی رشد. نگاش کن با ساعت پرید تو آب، جرج کلونی نسپرسو، دورودورودود… . و حال که تبلیغ بدانستی بدان که برخورد فیزیکی چه باشد.

برخورد فیزیکی چه باشد؟ نوعی برخورد. کتک‌کاری سابق. اسم کلانتری کتک‌خوردن. نام محترمانه ضرب و شتم. برخورد غیرشیمیایی. در این نوع برخورد یک شیء سخت در اثر یک واقعه فیزیکی مانند پرتاب، سقوط، لرزش، رانش، کنش، واکنش، ببندش، سطح شیبدار، شیب سطح‌دار و غیره، محکم میخورد به یک جای آدم. کاربرد در جمله: «نظرش غلط بود، با او برخورد فیزیکی صورت گرفت». کاربرد علمی در جمله: «اگر لباسات را درست نکنی ممکن است در اثر سقوط از سطح شیبدار، بین تو و زمین اصطکاک ایجاد شده و انرژی جنبشیات به سمت صفر میل کند.» (ترجمه: لباستو درست کن وگرنه همچی میزنمت که بمیری.» کاربرد اخیر در جمله: «در مورد بانوان از برخورد فیزیکی استفاده نمیشود»، جمله تکمیلی: «اسید فیزیکی نیست، شیمیایی است». برخورد فیزیکی در تاریخ: «و حسنک قریب هفت سال بر دار ماند.» (تاریخ بیهقی)؛ «ز بس کشته بر کشته مردان مرد، شده راه بربسته بر ره نورد» (جنگ دارا با اسکندر، نظامی)؛ «درید و برید و شکست و ببست» (شاهنامه)؛ «کارد می‌جست. ناگاه تیری بر او آمد و بیفتاد. گفتم: تو مرا کشتی یا من تو را؟» (تذکره الاولیاء). توضیح: تاریخ ادبیات ایران را نگاه کنید، هر جا که کسی مدح کسی را نمی‌گوید حتما در حال قتل اوست. (نقل از خودم) حکایات و امثال: فیزیک و علوم تربیتی «اگر پسرم رو می‌دادنش دست خودم سرش رو گوش تا گوش می بریدم که دیگه از این کارهای بد نکنه»؛ فیزیک و رومانتیسم: «عشق تو خون به قلبم کرد»؛ فیزیک و آداب معاشرت: «الهی قربونت بشم»؛ فیزیک و صداقت: «الهی اگر دروغ می‌گم از روی نعش من رد بشی»؛ فیزیک و فلسفه: «من رو کفن کردی بهم حقیقت رو بگو»؛ فیزیک و تغذیه: «توی دعوا نون و حلوا خیر نمی‌کنن»؛ فیزیک و زیست‌شناسی: «دلم از عشق تو کاسه خونه». برای یافتن بقیه حکایات و امثال به مرکز انتقال خون مراجعه شود. شاعر در مورد برخورد فیزیکی گفته است: «فاطمه، پانته‌آ، عسل، نیکی / میکنند عشوههای تحریکی / وین عجب نیست اگر شود برخورد / با مدلهای شیک و فیزیکی».برخورد فیزیکی گاهی مانع از رسیدن به برابری است و گاهی به دلیل رسیدن به آن. پس بدان که برابری چیست و آن را چه فرق با نابرابری باشد.

 

کدخدای ولی‌آباد لس‌آنجلس

انتشارات بیشتر ...