Search

English

لغت‌نامه کدخدا، ۲۵: رشوه و فرهنگ و رفراندوم و دموکراسی دینی و فرار مغزها

رشوه چیست؟ رشوه پولی باشد که بدهند تا کاری که باید انجام بشود و نمی‌شود انجام بشود، انجام شود. زیر میزی، پول آجیل، پول چایی، اسکن. دمش رو دید: بهش رشوه داد. حال اساسی داد: رشوه تپلی به او داد. ضرب‌المثل: «پول بده سر سبیل شاه نقاره بزن.» در کدام کشورها رشوه و فساد مالی از همه بیش‌تر است؟ عراق، پاکستان، ایران، نیجریه، کلمبیا. و رشوه مربوط به کشورهایی باشد که فرهنگ اسلام تا عمق خشتک (نزدیک به بیضه) آنان نفوذ نموده. پس باید بدانی که فرهنگ چیست؟ 

فرهنگ چیست؟ فرهنگ موجودی است خطرناک و بدتر از صهیونیسم و یک جبهه خطرناک نظامی که از سوی دشمن اداره می‌شود و هدف آن تسخیر مواضع استراتژیک ما و نابودکردن نظام است. فرهنگی: عامل دشمن. وزارت فرهنگ و ارشاد: ستون پنجم دشمن. تهاجم فرهنگی: عمل نظامی سیاسی که قرار است نیروهای فرهنگی انجام دهند و با لگد به بیضه اسلام زده و از اساس انقلاب اسلامی را از بین ببرند. محل وقوع: سالن سینما، سالن کنسرت، لباس‌فروشی، استودیوها، روزنامه‌ها، کتابفروشی‌ها و انتشاراتی‌ها، اینستاگرام، فیسبوک، توییتر، تلگرام و سایر جنایتکاران. ابزار تهاجم فرهنگی دشمن: پیانو، ویولن، آمپلی‌فایر، دوربین فیلمبرداری، خشتک شلوار، دامن به طور کلی، جوراب رنگ پای زنانه، هر نوع برجستگی در خواهران، ویسکی، زکریای رازی، الکل به طور کلی، کفش پاشنه بلند، لیدی گاگا، تام و جری، سیندرلا و رفراندوم و بقیه و اکنون که بدین جای رسیدیم، بدان ایدک الله فی الدارین که رفراندوم لعنت الله علیه چیست و با همه‌پرسی چه فرقی دارد؟

رفراندوم چه باشد؟ رفراندوم که آن را در ممالک فرس همه‌پرسی گویند، نوعی انتخابات است که در آن نظر مثبت یا منفی مردم را در مورد یک موضوع سئوال می‌کنند. رفراندوم جمهوری اسلامی: آخرین انتخابات آزاد که مردم در آن انتخاب کردند که دیگر انتخاب نکنند. رفراندوم اتفاقی: وقتی رخ می‌دهد که عده‌ای از مردم برای کار دیگری مثلا تشییع جنازه، یا خوردن ساندیس، یا راهپیمایی روز قدس، راهپیمایی اعتراضی علیه اعتراضات یا هر کار دیگری بیرون می‌روند و بعدا متوجه می‌شوند که در یک رفراندوم شرکت کردند و برای بار سیزدهم یا بیست و هفتم توی دهان دشمن زدند. رفراندوم در چه زمانی خوب است؟ زمانی که به نفع ماست. رفراندوم در چه زمانی لازم نیست؟ زمانی که مردم از حکومت متنفرند. آیا برای مردمی‌بودن حکومت رفراندوم لازم است؟ نه، همین که خودش بگوید ما مردمی هستیم کافی است، مثل دموکراسی دینی که اگر خودش بگوید، هست، وگرنه غلط کرده. پس بدان دموکراسی دینی چه باشد و به چه کار آیدت ز گل ورقی و الخ.

دموکراسی دینی چه باشد؟ نوعی حکومت باشد که در آن مینی‌بوس از اتوبوس بزرگ‌تر است و اقلیت 80 درصد جامعه را تشکیل داده و همه مردم با هم برابرند، جز معتقدان به حکومت که از بقیه برابرترند. ترکیبی از کله پاچه و مربای هویج. نوعی کمدی که در آن قهرمان داستان دائم کشته می‌شود و مردم هی می‌خندند. نوعی اسبدوانی که در آن الاغ‌ها برنده می‌شوند. در دموکراسی دینی مردم سه گروهند: خودی، غیرخودی و نخودی. یکی از خوبی‌های دموکراسی دینی این است که در آن همه کارهای آدم معلوم و مشخص است و نیاز به فکرکردن و استفاده از مغز نیست و آدم می‌تواند به راحتی هر وقت خواست به هر جا خواست برود. و اکنون بدان مغز چیست و چرا فرار می‌کند؟

فرار مغزها چه باشد؟ عمل طبیعی یک مغز در حالی که احساس خطر می‌کند و توانایی مقاومت در خودش نمی‌بیند. عملی که حکومت‌ها وقتی به مغز نیاز ندارند ناخودآگاه انجام می‌دهند و باعث می‌شوند مغزهایی که نیازی به آن‌ها وجود ندارد بروند. مغز چیست: یکی از اعضای بدن است که کار فکرکردن را متاسفانه بر عهده دارد. شستشوی مغزی: عملی است که حکومت‌هایی که نیاز به مغز ندارند انجام می‌دهند. روش شستشوی مغز در کوتاه‌مدت: به اعضای بدن دستور داده می‌شود که چه کار بکنند و چه کار نکنند و آن‌ها را مجبور به اعمالی می‌کنند که مغز با آن مخالف است، پس از دو سه ماه مغز خودبخود شستشو و تمیز شده و دیگر عمل نمی‌کند. اگر مغز کار نکند آیا بدن فعالیت نمی‌تواند بکند؟ چرا، می‌تواند. اعمالی که بدن بدون استفاده از مغز انجام می‌دهد: شعاردادن (دهان با صدای بلنددادن بدون استفاده از مغز عمل می‌کند)، راهپیمایی‌کردن (پا بدون استفاده از مغز عمل می‌کند.)، رژه‌رفتن (اعضای بدن همه به طور هماهنگ بدون استفاده از مغز حرکت می‌کنند)، مانوور (تمام اعضای بدن با دشمنی که وجود ندارد می‌جنگد و پیروز می‌شود)، سخنرانی حزبی (حرف‌زدن اشخاص بدون استفاده از مغز). بعضی از کسانی که مغزشان فعالیت نمی‌کند هم طرفدار حزب باد هستند. حال باید بدانی باد چیست و چگونه.

 

روح پدر مرحوم کدخدا

انتشارات بیشتر ...