Search

English

لغت‌نامه کدخدا، ۱۷: رژیم و ابراهیم رئیسی، بدحجاب و فشن شو

رژیم چیست؟ یک روش کاهش وزن که در رژیم‌های مختلف با هم فرق می‌کند. در رژیم‌های دموکراتیک باید دکتر بروید تا با بدبختی هر ماه یک کیلو از وزن‌تان کم شود. در رژیم‌های کمونیستی یا عضو حزب هستید یا نیستید، اگر عضو حزب باشید، اندازه خرس هستید، اگر از حزب اخراج شدید اصلا نیستید و اگر عضو حزب نباشید، کمبود وزن دارید و اضافه هم نمی‌شود. در رژیم‌های سوسیال دموکراسی یا کار می‌کنید که وزن‌تان مناسب است، یا حق بیکاری می‌گیرید که اضافه وزن دارید. در رژیم‌های استبدادی غیردینی یا زور می‌گویید که اضافه کار می‌گیرید و اضافه وزن دارید، یا زور می‌شنوید که اگر شما را رژیم بگیرد دیگر احتیاج ندارد رژیم بگیرید. در جمهوری اسلامی برای کاهش وزن فقط باید به رژیم بدبین شوید، خودبه‌خود همه می‌فهمند و شما را می‌گیرند و بازجویی می‌شوید و با اندامی متناسب زندان را ترک می‌کنید. و حال که به زندان رسیدیم، باید بدانیم قضاوت چیست و قوه قضائیه چیست و چرا رئیسی قوه قضائیه شده و کلا ابراهیم رئیسی کیست؟

ابراهیم رئیسی کیست؟ داماد علم الهدا، شوهر جمیله، پدر تعدادی آقازاده که بعدا گندشان در خواهد آمد. وی از سن بیست سالگی و قبل از دوران بلوغ قاضی بوده و در اوقات فراغت خودش زندانیان را اعدام می‌کرد. وی در سن هجده‌سالگی دادستان و قاضی و عضو هیئت منصفه همه دادگاه بود و تمام تلاش خود را برای کاهش جمعیت مناطقی که در آن کار می‌کرد به کار برد. وی معتقد است: «آدم‌های اضافی را باید حذف کرد که خدای ناکرده بعدا به جهنم نروند و همین الان بروند.» در طول سی سال گذشته وی چند بار به امور مربوط به دزدی و فساد مالی مشغول بوده و در سایر موارد همیشه تمام کوشش خودش را برای کاهش جمعیت کشور انجام داده است. وی از «پرپکانی» و «انگوزمان» در مسائل قوه قضائیه خوشش نمی‌آید. ابراهیم رئیسی در انتخابات گذشته با بیش از 5 میلیون اتوبوس رأی موفق شد که موفق نشود. آیت‌الله خامنه‌ای چند روز گذشته پس از مطالعه تست بارداری همسر مرحوم هاشم آملی، پدر لاریجانی‌ها، مطمئن شد که یک نفر دیگر را باید رئیس قوه قضائیه بگذارد و وی را در این قوه فرو کرد. و اکنون که او رئیس قوه قضائیه شده است باید بدانیم این قوه با بدحجابی چه خواهد کرد و اصولا بدحجاب کیست؟

بدحجاب کیست؟ بدحجاب زن یا مرد یا عروسک یا مجسمه یا عکس مجله یا بازیگر سینما یا نماشاگر مسابقه فوتبالی است که بخشی از بدنش معلوم یا تصور می‌شود معلوم است. هر زنی که دارای هر نوع انحنا باشد که با چشم مسلح دیده شود، بدحجاب محسوب و مورد بررسی قرار می‌گیرد. احمد خاتمی گفت: «بدحجابی خواسته دشمن است.» یک نفر دیگر گفت: «78 درصد مردم ایران دشمن‌اند.» پوشیدن جوراب ضخیم، تی‌شرت، مانتو، کفش غیر شهوتناک، شلوار گشاد، چادر و حتی‌الامکان رفتن در یک جعبه یخچال برای دیده‌نشدن، به حجاب کمک می‌کند. وجود برادران هورن اللهی که دائما در مواضع راست افراطی قرار دارند، می‌تواند حتی موجب بازداشت هر نوع کارتن یا عروسک یا خروس یا گربه‌ای بشود. هر نوع مرغ، اعم از ران و سینه اگر با نگاه ریبه دیده شود، حکم بدحجاب را خواهد داشت و بی‌حجابی مرغ از خروس اوست. حجاب یکی از مواردی است که در فشن‌شوهای اسلامی به آن توجه خاص می‌شود. پس باید بدانی فشن‌شو چیست و واسه چی؟

فشن شو چیست؟ فشن شو یک محلی است که در آن تعدادی مرد یا زن که مودبانه روی صندلی در اطراف یک راهرو نشسته‌اند، در تاریکی به خانم‌ها و آقایانی که لباس‌های مختلف پوشیده‌اند نگاه می‌کنند و بعدا آن لباس‌ها را می‌خرند یا نمی‌خرند. فشن‌شو ایرانی فشن‌شویی است که در آن تعدادی از تماشاگران در حالی که آب هویج و بستنی یا چیزهای دیگر می‌خورند وسط یک راهرو راه می‌روند و اگر دلشان خواست به مدل‌هایی که لباس‌های عجیب و غریبی پوشیده‌اند نگاه می‌کنند و اغلب لباس‌های بینندگان به طور عادی عجیب‌تر از مدل‌های فشن‌شو است. در تهران یک فشن‌شو برگزار شد که در آن طراح موفق شده بود تصویر کند که اگر حشرات یا موجودات افسانه‌ای می‌خواستند در ایران با حجاب رفت و آمد کنند چه اتفاقی می‌افتاد. مسئولان این فشن‌شو توسط پلیس احضار و بازجویی شدند. و اکنون که به این‌جا رسیدیم باید بدانی بازجو کیست و در ایران چه کاری می‌کند؟

 

کدخدای علی‌آباد علیا

انتشارات بیشتر ...